Te rejat e Fundit

Mbėshtetje pėr kėrkimet e alumnėve tė Shkollės mbi politikat nė nivel vendor

Akademia e Studimeve Politike (ASP) nė bashkėpunim me Fondacionin Shoqėria e Hapur pėr Shqipėrinė (OSFA), po zbatojnė njė cikėl aktivitetesh kėrkimore dhe advokuese me synim pėrmirėsimin e politikave nė nivel vendor. Ky program synon zhvillimin e mėtejshėm tė angazhimit qytetar dhe profesional tė antarėve tė rrjetit tė...

Kreu i Komisionit tė Venecias vlerėsim pėr Shkollat pėr krijimin e kulturės demokratike

Takimi vjetor i drejtorėve tė 21 Shkollave Politike tė Kėshillit tė Evropės u zhvillua mė 15-16 qershor 2016 nė Strasburg. Ky event...

Diskutim me ambasadorin zviceran mbi “Demokracia direkte ndaj asaj pėrfaqėsuese”

A ėshtė modeli i demokracisė direkte zvicerane arsyeja e konsensusit, transparencės nė vendimmarrje dhe angazhimit qytetar...

Kalendari i eventeve

E Premte, 20 Shkurt 2015
Kursi i pare i shkolles - Partite dhe fushatat elektorale - Pogradec
E Enjte, 05 Shkurt 2015
Ceremonia e diplomave te gjenerates 2014
E Enjte, 19 Qershor 2014
Ceremonia e diplomimit te gjenerates SHSHSP 2013
Te gjitha

VIDEO GALERI

Seance degjimore mbi ligjin e Eficences se Energjise - VOA TV

2015-10-19 00:00:00

Komisioni per Veprimtarine Prodhuese, Tregtine dhe Mjedisin zhvilloi sot nje seance degjimore me grupet e interesit, lidhur me projektligjin e Per eficencen e energjise. Akademia e Studimeve Politike bashkepunoi me Parlamentin per te siguruar perfshirjen e te gjithe aktoreve ne kete proces te rendesishem.